Logo Kepware - hlavička

Aktivace licence (offline)

Aktivovat jednu nebo více licencí KEPServerEX můžete v jedné transakci, a to klidně offline. Provede vás tím návod nebo video.

Podívejte se na video s šestiminutovou ukázkou anebo jděte krok po kroku s naším návodem níže.

1. V první řadě spusťte nástroj License Utility, a to na počítači, kterému bude licence přiřazena. Levým tlačítkem klikněte na ikonu KEPServerEX Administration, která je umístěna v System Tray, a vyberte License Utility.

KEPServerEX-Licence-Utility

2. License Utility můžete také spustit přímo z Windows Start Programy / Kepware / KEPServerEX 6 / License / License Utility,

3. nebo pokud nejsou k dispozici možnosti Start Menu a Taskbar – C: Program Files (x86) KepwareKEPServerEX 6activationclient.exe.

Upozornění: Přístup k License Utility může být chráněn heslem, pokud jste tuto volbu zvolili během procesu instalace.

4. Ověřte, zda nebyla vybrána možnost „Perform Licensing Operations Online When Possible“, a potom vyberte možnost Activate.

KEPServerEX-aktivace-licence_activate

5. Vyberte „I have one or more software activation IDs.

6. Vyhledejte Activation ID v e-mailu potvrzujícím nákup (příklad je uveden níže).

KEPServereEX - aktivace licence - Activation ID

Poznámka: Emergency ID slouží k obnovení funkčnosti serveru v době mimo pracovní dobu a vyprší jeden týden po aktivaci.

7. Zkopírujte a vložte Activation ID do textového pole. Potom klepněte na tlačítko Save to File. Toto okno můžete nechat otevřené, protože v kroku 11 použijeme tlačítko Import File.

Kepware - KEPServerEX - vložit Activation ID

Poznámka: Volitelná pole (optional) jsou užitečná pro technickou podporu k nalezení ztracené licence. Doporučujeme je vyplnit.

8. Nástroj License Utility vygeneruje soubor txt a zobrazí dialogové okno pro procházení souborů. Uložte tento soubor a poznamenejte si jeho umístění, protože soubor budete potřebovat odeslat na portál My Kepware v dalším kroku.

Kepware - KEPServerEX aktivace - License Utility

Poznámka: Výchozí název souboru je activation_request.txt. Uživatelé mohou přejmenovat soubor, aby usnadnili správu licencí, což může být užitečné zejména při aktivaci více než jednoho produktu najednou.

9. V internetovém prohlížeči přejděte na stránku My Kepware na adrese https://mykepware.com. Uživatelé s již vytvořeným účtem budou vyzváni k zadání přihlašovacích údajů, zatímco noví uživatelé si musí vytvořit účet My Kepware, aby mohli pokračovat.

Upozornění: Prohlížeč Microsoft Edge má v tomto procesu dlouhodobě problémy s nekompatibilitou. Doporučujeme použít jiný prohlížeč.

10. Po přihlášení vyberte možnost Activate Product License.

11. Nyní vyberte Upload Activation Request File.

Kepware-KEPServerEX-upload activation request file

12. Vyplňte všechna požadovaná pole ve formuláři a klepněte na tlačítko Generate Activation Response File. Uložte soubor („response.txt“) na přenosné médium.

Poznámka: Výchozí název souboru je activation_response.txt. Uživatelé mohou přejmenovat soubor, aby usnadnili správu licencí, což může být užitečné zejména při aktivaci více než jednoho produktu najednou.

13. Poté se vraťte do nástroje License Utility. Klepněte na tlačítko Import File, vyhledejte stažený soubor activation_response přijatý z portálu My Kepware a klepněte na tlačítko Open.

Poznámka: V tomto okamžiku bude soubor response file zpracován.

14. Po úspěšné aktivaci v KEPServerEX se zobrazí okno Activation Complete.

Kepware - KEPServerEX - activate complete

15. Klepnutím na tlačítko Close zavřete nebo stisknutím tlačítka Next otevřete stránku View License.

16. Klepnutím na tlačítko Close ukončete nástroj License Utility.

Další návody

Přenos licence (online)

Potřebujete licenci přenést z jednoho počítače na jiný? Tady je návod, jak na to v online režimu. 1.      Otevřete nástroj License Utility na počítači, ze

Přečíst

Přenos licence (offline)

Jestli potřebujete přenést KEPServerEX licenci na jiný počítač, a to v offline režimu, jste tu správně. Tady je návod krok za krokem.   1.      Otevřete

Přečíst

Napište nám

Napište nám

Formulář jste odeslali úspěšně.

Prosím vydržte, do dvou pracovních dnů
se vám z FOXONu ozveme.